Birlikte Tarot

Her birimiz kendi hayatımızın kahramanıyız. Hepimiz durup bakarsak görürüz.

2018’de Flora’da tanıştığım bir güzel insan bana hayatımda aldığım en yerinde ve zamanında tavsiyelerden birini verdi: “Bir süre başkaları için Tarot okumayı bırak, bak bakalım neler olacak.” O zamana kadar ne zaman bir sevdiğime okuma yapsam, neredeyse bütün enerjim uçmuş gitmiş gibi hissediyordum. Bu hizmeti çok severek sunmama rağmen, neredeyse her okumada armağan dengesi bozuluyordu.

 

İki sene boyunca bu alışveriş dengesini gözeterek sunduğum hizmetleri inceledim. Anladım ki benim gönlümde yatan birisi için Tarot okumak değil, nasıl Tarot okuduğumu paylaşarak diğerinin okumasına destek olmakmış. Gönlüm, özü benimle aynı “diğer gezegen”in de kartı okumasını, kendi deneyimlerine dayanarak gördüklerini yorumlamasını, kapımızı çalan hikayelerini dinlemek istermiş.

Zoom üzerinden online olarak 60 ila 90 dakika sürecek Tarot okumamızın ana hatları:

  1. Bağ kurmak için halleşme, nerede ve nasılız dinleme
  2. Tarot’la cevabına bakmak istediğiniz soruyu netleştirme
  3. Nefes çalışması ile beklentisiz ve almaya açık hale geçme
  4. Tek kart çekme ve birlikte okuma

Kullandığım Desteler

Güneş ve Ay Tarotu

2015’te Madrid’de kendi başıma rastgele dolaşırken karşıma çıktığından beri benimle. Pek çok karta göre daha yumuşak ve çocuksu çizimleri olduğu için, özellikle Tarot’la ilk karşılaşmalar için tavsiye ederim.

Mistik Rüya Tarotu

Rüyalarla daha çok çalışmaya başladığım için kendime aldığım 2020-2021 yılbaşı armağanlarından biri. Her bir kart bir rüyadan esinlenerek yaratıldığı için bilinçdışı ile çalışmaya alışkın olanlara ya da bir rüyası ile ilgili okuma yapmak isteyenlere tavsiye ederim.

Vahşi Bilinmeyen Tarotu

2017’de 7 aylık Latin Amerika yolculuğunda bana yarenlik eden, Tarot’la derinleşmemi sağlayan destedir. Kimi çizimleri alışıldık destelere göre daha karanlık ve serttir. Gölge çalışmalarına ve karanlıkta görmeye aşina olanlara tavsiye ederim.

Marsilya Tarotu

Dünyadaki en eski destelerden biridir. Numaralı Minör Arkana kartlarında, ardından gelen pek çok Tarot destesindeki gibi bir sahne olmadığı için kimileri için okuması zordur. Tarot’a aşinalığı olan ve derinleşmek isteyen, halihazırda sembol, mit, masal ya da sanat tarihi çalışan veya görsel sanatlarla ilişkisi olanlara tavsiye ederim. 

Screenshot_2020-09-27 Aysu Erdoğdu Miskbay ( aysu erdogdu) on Instagram • 352 photos and videos
"Büyü %99 odaklanma, %1 hokus pokustur."
Tildy
Hilda, Netflix

İlginiz için çok teşekkürler. Birlikte Tarot için Mart ayına ayırdığım tüm tarih ve zamanlar doldu. E-bültenime üye olarak sonraki aylar için takipte kalabilirsiniz.

    6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında bilgiye aydınlatma metninden erişebilirsiniz.