DOĞ-DAMGA

Dönüşüm süreçlerine destek olan el yapımı damgalar

Ruhun Karanlık Gecesi'nden geçmekte,
kendi kendimizi yeniden doğurmakta,
derin, karanlık, zor bir yolculuktaysak;
semboller yoldaşımız olabilir.

Sembollerle çalışmaya 2014’te başladım. Kendime 30 yaş hediyesi olarak masal anlatıcılığı eğitimi hediye etmiş, en çok da doğaçlama masal anlatmayı sevmiştim. Bir arkadaşımın düğününden sonra, Amasra’yı gezerken, yeni tanışıp çabuk kaynaştığım 3 güzel insanla şahane manzaralı bir yerde kahve molası verdik. Kim “Var mı bakan?” diye sordu hatırlamıyorum. “Denerim” dediğimi biliyorum. Yıllarca kardeşimin içtiği kahve fallarına bakıp hiçbir şey görememiştim. Güvendiğim, kahve falını doğaçlama masal anlatıcılığına benzetmemdi. Nitekim bardağı çevirdiğim anda bir sürü şekil gördüm. Kahvenin bardakta bıraktığı izlerden birini ata benzetip “içinde atlar koşturuyor sanki” dedim, falına baktığım güzel kadının gözleri parladı: “Bu hafta iş arkadaşlarıma aynen böyle dedim, içimde atlar koşturuyor!”

Bir yıl sonra, bu sefer Madrid’de, yalnız ve haritasız dolaşırken kendimi birden çeşit çeşit Tarot kartı satan bir dükkanda buldum. Böylelikle ergenlikte korkup veda ettiğim Tarot kartlarına, bu sefer doğduğum çağda yaşayan bir çizerin ellerinden çıkmış halleri ile, Güneş ve Ay Tarot kartları ile geri döndüm.

Bu esnada masal okumaya, dinlemeye ve yavaş yavaş anlatmaya başladım. Bugünlerde ise çizdiğim şeyler hayatımda belirmeye başladılar. Tabii bile isteye, hayatımda daha çok yeri olsun istediğim şeyleri çizmeye devam ediyorum.

2020 itibariyle bu görü armağanımı doğ-damga hizmeti olarak sunuyorum. Eğer dönüşüm ya da (yeniden) doğum yolculuğunuzda size destek olması için, bir doğ-damga isterseniz, birlikte yapacağımız yolculuğun adımlarını “Nasıl?”da bulabilirsiniz.

Nasıl?

Hazırlık

1. Kağıt ve kalem kullanarak bir niyet mektubu yazıyorsunuz.

Her yolculuk niyetle başlıyor. Bu mektupla birlikte, dilerim, doğ-damgayı isteme niyetiniz açık ve net bir hale gelecek. 

Benim için kağıt ve kalemle yazmanın ayrı bir büyüsü var. Bilgisayar yerine defterime yazınca daha kolay derinleşebiliyorum. Bu sebeple önerim mümkün olduğunca doğala yakın araçlarla bu mektubu yazmanız.

2. Niyetinizin üzerine yatıyorsunuz.

Son yıllarda gittikçe daha çok kullandığım bir pratik: uyku ve rüyalar. Sipariş vermeden önce sizden ricam niyetinizle uyumanız.

Uykuya yatmadan önce sembolü rüyanızda görmeyi dileyebilirsiniz. Belki sembol rüyanıza gelecek, belki de niyetiniz bedenlenecek. Herhalükarda lütfen bana niyet mektubunuzu yazdıktan en az bir gece/uyku sonra erişin.

3. Doğ-damga istek formunu dolduruyorsunuz.

Ortak Yaratım

4. Sembolünüz üzerinde çalışmaya başlıyorum. 

Sizde net bir sembol yoksa, eğer birlikte çalışmaya hazırsak, birimize sembolünüz görünecektir. Eğer birlikte çalışma vaktimiz gelmemişse, bu durumu size iletiyorum.

Doğ-damgayı yapmaya başlamadan önce size netleşen sembolü, uygun gördüğüm boyutu, kullanacağım malzemeleri ve karşılığında beklediğim ücreti iletiyorum.

(Doğ-damganın boyutuna göre fiyatı 150-250 TL arasında değişebilir. Her doğ-damga, bir mürekkepli damga yastığı ve kumaş kese ile birlikte iletilir.)

5. Ödemeyi gerçekleştiriyorsunuz.

6. Doğ-damganızı yapıp size iletiyorum.

Varsa gözlemlediğim doğum hikayesini de size iletiyorum.

7. Doğ-damganıza kavuşunca bana haber veriyorsunuz.

8. (İsterseniz) Kullanmaya başladıktan sonra, sembolünüz hayatınızda bir şekilde belirir, daha çok anlam kazanırsa, bana tekrar haber veriyorsunuz.

DSC01992
"Bir şey istediğin zaman, bütün Evren arzunun gerçekleşmesi için işbirliği yapar."
Paulo Coelho
Simyacı

Yolumuz açık, rotamız aşk olsun.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında bilgiye aydınlatma metninden erişebilirsiniz.