Sembolünü Bulma Yolculuğu

Dönüşüm süreçlerine destek olan sembolleri birlikte hatırlama

Ruhun Karanlık Gecesi'nden geçmekte,
kendi kendimizi yeniden doğurmakta,
derin, karanlık, zor bir yolculuktaysak;
semboller yoldaşımız olabilir.

Sembollerle çalışmaya 2014’te başladım. Kendime 30 yaş hediyesi olarak masal anlatıcılığı eğitimi hediye etmiş, en çok da doğaçlama masal anlatmayı sevmiştim. Bir arkadaşımın düğününden sonra, Amasra’yı gezerken, yeni tanışıp çabuk kaynaştığım 3 güzel insanla şahane manzaralı bir yerde kahve molası verdik. Kim “Var mı bakan?” diye sordu hatırlamıyorum. “Denerim” dediğimi biliyorum. Yıllarca kardeşimin içtiği kahve fallarına bakıp hiçbir şey görememiştim. Güvendiğim, kahve falını doğaçlama masal anlatıcılığına benzetmemdi. Nitekim bardağı çevirdiğim anda bir sürü şekil gördüm. Kahvenin bardakta bıraktığı izlerden birini ata benzetip “içinde atlar koşturuyor sanki” dedim, falına baktığım güzel kadının gözleri parladı: “Bu hafta iş arkadaşlarıma aynen böyle dedim, içimde atlar koşturuyor!”

Bir yıl sonra, bu sefer Madrid’de, yalnız ve haritasız dolaşırken kendimi birden çeşit çeşit Tarot kartı satan bir dükkanda buldum. Böylelikle ergenlikte korkup veda ettiğim Tarot kartlarına, bu sefer doğduğum çağda yaşayan bir çizerin ellerinden çıkmış halleri ile, Güneş ve Ay Tarot kartları ile geri döndüm.

Bu esnada masal okumaya, dinlemeye ve yavaş yavaş anlatmaya başladım. Bugünlerde ise çizdiğim şeyler hayatımda belirmeye başladılar. Tabii bile isteye, hayatımda daha çok yeri olsun istediğim şeyleri çizmeye devam ediyorum.

2020 itibariyle bu görü armağanımı sembolünü bulma yolculuğunda rehberlik hizmeti olarak sunuyorum. Eğer her baktığınızda, dönüşüm ya da (yeniden) doğum yolculuğunuzda size destek olacak bir sembolünüz olsun isterseniz, birlikte yapacağımız yolculuğun adımlarını “Nasıl?”da bulabilirsiniz.

Nasıl?

Hazırlık

1. Buluşuyoruz.

Online ya da offline, bir araya geliyoruz ve senkronize oluyoruz. Niyetinizi netleştirmenize ve kağıda dökmenize yardımcı oluyorum.

Yolculuğumuz niyetle başlıyor.

 
 

2. Niyetinizin üzerine yatıyoruz.

Son yıllarda gittikçe daha çok kullandığım bir pratik: uyku ve rüyalar.

Uykuya yatmadan önce sembolü rüyanızda görmeyi dileyebilirsiniz. Böylece belki sembol rüyanıza gelecek, belki de niyetiniz bedenlenecek…

Ortak Yaratım

3. Birlikte yol alıyoruz.

İletişimde kalarak hem rüyalarımızda hem de günlük hayatımızda önümüze çıkan işaretleri birbirimize iletiyoruz.

 

4. Sembolünüz doğunca size iletiyorum.

Sembol ucundan görünmeye başladığında damga yapımına geçiyorum. Böylece sembolünüz elle tutulur ve yolculuğumuza özel bir şekle geliyor.

Varsa gözlemlediğim doğum hikayesi ile birlikte damganızı size iletiyorum.

Sizden önce bu yola çıkmış olanlarla birlikte keşfedip hatırladıklarımızın bir kısmını Öz’de bulabilirsiniz.

DSC01992
"Bir şey istediğin zaman, bütün Evren arzunun gerçekleşmesi için işbirliği yapar."
Paulo Coelho
Simyacı

Yolumuz açık, rotamız aşk olsun.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında bilgiye aydınlatma metninden erişebilirsiniz.