Altı yaşından beri okur, yazar, on ikisinden beri gezer, çok güler, on sekizinden beri dalar, örgütler, kendini bildi bileli çizer, boyar, hayal kurar, şarkı söyler, dans eder ve oynar.

 

Hala faydasını görüp şükrettiği eğitimleri erken yaşta müzikle başladı. ODTÜ’de elektrik-elektronik mühendisliği, dalış ve çeviri, Vlerick Yönetim Okulu’nda genel yönetim ve girişimcilik eğitimlerinin üzerine beden müziği, masal anlatıcılığı ve yaratıcı yazarlık eğitimleri aldı. Anadolu Jam ve Orta Doğu Jami ile başlayan çember, şiddetsiz iletişim ve topluluk oluşturma tecrübeleri, The Way of Council, Silahsız Savaşçılar, Kadınlar Şifadır ve ZEGG Forum eğitim ve pratikleri ile devam etti.

Türkiye'nin ilk online ödünç alıp verme platformu olan Eşya Kütüphanesi’nin kurucularından oldu. Bu girişim ile, Bilgi Genç Sosyal Girişimci Ödülleri'ne ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim desteğine layık görüldü; ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından Yükselen Yıldızlar programına iklim değişikliği konusunda seçilen ilk Türk oldu.

 

2017 yılında eşiyle birlikte çıktığı yedi aylık Latin Amerika seyahati sayesinde kariyerine ve yerleşik hayatına ara verdi. Yolculuk dönüşü hayattan anladıklarını ve anlayamadıklarını yazıp çizdikleri ile paylaşmaya başladı. İçsel Doğum doulalık eğitimi ile bugüne dek pek çok toplulukla kazandığı ortak yaratım tecrübelerini, doğum ve yaratım süreçleri ile birleştirmeye başladı. Bu sıralar kendini ve toplumu keşfi İstanbul’da devam etmekte. Sirene Kadın Korosu’nda korist olarak, Boğaziçi Caz Korosu ailesinde kolaylaştırıcı olarak yer alıyor. Üç arkadaşı ile birlikte kurduğu acapella grubuyla çoksesli hikaye gecelerinin hazırlıkları içinde.