Yaşasın Dünyevi Zevkler

3, 10, 17, 24 Ağustos 2021

20:30-22:30 @Zoom

Ruhu kim gücendirebilir? Bülbül gecenin sükunetini, ateşböceği yıldızları gücendirir mi? Aleviniz ya da dumanınız yük olur mu rüzgara?

Çoğu kez kendinizi hazdan mahrum etmeniz arzuyu varlığınızın kuytularında biriktirmekten başka bir işe yaramaz. Bugün ihmal edilmiş gibi görünenin yarını beklemediğini kim bilebilir?

Halil Cibran

Ermiş

Cinsellik konuşmak için bir araya gelip durduğumuzda neler olur?
Cinselliği merkeze buyur etsek neye şahitlik ederiz?
Teorileri, etiketleri bir kenara bırakıp kendimize ve etrafımızdaki canlara baktığımızda neler görürüz?
Tekrarlamaktan yorulduğumuz hikayeleri unutsak ağzımızdan neler dökülür, kulaklarımız neler duyar?

Uzun zamandır süregelen bir niyetin hayatla buluştuğu bir davet bu! Güvenli bir alanda, küçük bir grupla, çember alanına cinsellik temasını getirme çağrısı.

Düşle…

Bugüne kadarki tüm cinsel deneyimlerini, isteyip de deneyemediklerini, deneyip de sevdiklerini, güldüklerini, ağladıklarını, kendinden bile sakladıklarını, koy bohçana, getir bize. Yeri ve zamanı gelince, canlanınca kalbinde, çıkar bohçandan, kat sofranın demine.

Biz, Argın ve Aysu, bizimle birlikte olmak, keşfetmek, dinlemek ve oynamak isteyenleri, büyük bir zevkle, ilk kez gerçekleştireceğimiz “Yaşasın Dünyevi Zevkler” çemberine davet ediyoruz!

Çemberde

“Yaşasın Dünyevi Zevkler” bir çemberdir. Kolaylaştırıcılar dahil olmak üzere her bir katılımcısı ile anda yaşanır, görülür, duyulur. İçeriği net bir şekilde önceden belirlenmiş bir eğitim, atölye çalışması, konferans, sohbet, muhabbet ya da ders değildir.

Her ne kadar biz kolaylaştırıcılar olarak bildiğimiz adabı elimizden geldiğince sunsak ve tecrübelerimizden yola çıkarak, hepimiz için bir taslak akış hazırlasak da, bu çemberde tam olarak neler olacağını çok şükür bilmiyoruz, bilemeyeceğiz. En fazla birlikte yeniden ve yeniden keşfedebiliriz.

Bilinmeze doğru birlikte adım atmak isteyenleri heyecanla çembere bekliyoruz.

Cinsellik

Asıl konunun etrafından dolanıp ilişkiler, yaratıcılık, aşk, özgüven, kadınlık, erkeklik, toplumsal cinsiyet de diyebilirdik. Ama artık adını koyalım, zevki çağıralım, yeri gelince çığıralım istedik.

Cinsellikle ilgili yaslarımızı ve kutlamalarımızı duyduğumuzda, her birimizin biricik yolunu durup kutsadığımızda, yolun kalanı için nasıl güç topladığımızı tekrar tekrar gördük, yaşadık. Çok şükür.
 

Evlerimizde, eş, dost, cinsel fantezilerimizi paylaşınca, bu paylaşımın getirdiği ateşin, yolumuzu nasıl aydınlattığını da deneyimledik. Buna da şükür.

Şimdi eskiyi geride bırakıp yeniye birlik’te geçme zamanı.

Haz konusunda hassasiyetimizi ve muhakeme gücümüzü yeniden kazanmak uzun, kişiye özel, kendi hızı ve ritminde gerçekleşen bir süreç olabilir. Bu, tüm korkularımızı yenmek, kendimizi hiç tutmamak, tedbiri elden bırakmak ve tüm engelleri yıkmak DEĞİLDİR.

Evet, korku büyümeyi sınırlandırır. Ama aynı zamanda büyümenin gerçekleşebileceği güvenli bir alan yaratır.

Charles Eisenstein

Kalplerimizin Mümkün Bildiği Daha Güzel Bir Dünya

1. Başvuru

Bu sayfanın sonundaki başvuru formunu dolduruyorsunuz.

2. Sesleşme

İki eş-kolaylaştırıcı, elimizden geldiğince her alanda çeşitlilik ve dengeyi gözeterek, biz dahil en fazla 13 kişilik çemberi gözümüzde canlandırıyoruz. Çemberde bizimle olduğunu gördüklerimizi arıyoruz; katılım isteği halen canlı mı soruyoruz.

Yedek listeye e-posta ile erişip haber veriyoruz.

3. Önkayıt

Telefonda “Evet”ini duyduklarımızdan, kesin kayıt için ileteceğimiz hesaba 100 TL yatırmalarını rica ediyoruz.

4. Çembere Hazırlık

Tüm katılımcılar çember hazırlıklarına başlıyor.

Aysu Erdoğdu Miskbay

Kolaylaştırıcı

Argın Kubin

Kolaylaştırıcı

Aysu Erdoğdu Miskbay

Kendini bildi bileli çok güler, çok ağlar, yazar, çizer, şarkı söyler, dans eder, hayal kurar, oynar.

Hala faydasını görüp şükrettiği eğitimler, Hacettepe Çocuk Korosu ve müzikle başladı. ODTÜ’de elektrik-elektronik mühendisliği, dalış ve çeviri, Vlerick Yönetim Okulu’nda genel yönetim ve girişimcilik eğitimlerinin üzerine beden müziği, masal anlatıcılığı ve yaratıcı yazarlık eğitimleri aldı.

Eşya Kütüphanesi ve Anadolu Jam ile başlayan armağanla yaşam, çember, şiddetsiz iletişim ve topluluk oluşturma tecrübeleri, The Way of Council (Çemberin Yolu), Arts for Social Change Jam (Sosyal Dönüşüm için Sanat Jami), Guerreiros Sem Armas (Silahsız Savaşçılar), Kadınlar Şifadır, ZEGG Forum ve İçsel Doğum eğitim ve pratikleri ile devam etti. Bugünlerde Rahim-Kalp Yolu’nda kolaylaştırıcılık ve tılsımlı yolculuklarda rehberlik yaparak; “Ayarsız İyimser” ve “Sesli Tarot” adında iki farklı podcasti hazırlayıp sunarak; gözlerini, kulaklarını, aklını ve kalbini her gün yeniden açarak; kendini, doğayı ve toplumu keşfi sürmekte.

Cinsellikle tanışması, ergenlik yıllarında korkulu ve acılı oldu. Yirmili yaşlarının büyük bir kısmı, bu korkuları ve acıları neşe ve zevke dönüştürmekle geçti. Bu esnada fırsat bulduğu her dost meclisinde cinsellik konusunu açtı. Hem anlattı, hem dünyanın pek çok yerinde farklı hikayeleri dinledi, topladı. Otuzlarının başında iyileşmesinde büyük rolü olan sevgilisiyle evlendi. Pratikte biseksüel, teoride panseksüel.

Bu çember için niyeti çeşitliliği yeniden hatırlamak; aşkla, güzellikle, kolaylıkla ve büyük bir zevkle!

Argın Kubin

Hikâye anlatıcısı, hayal örücü, ayaklarıyla rüya gören, elleriyle göğe bakan, bazen kendini arkasında rengârenk iz bırakan bir salyangoz sanan, bazen de kılıktan kılığa bürünen bir etnik bukalemun… İç müziğinin sesini duyduğunda dönen, dönerken dönüşen, şifanın keşif yollarında yürüyen, durup düşünen düşleyen bir insan. İzmir’de Tıp Fakültesi eğitimini taze tamamladı.

Uzun yıllar cinsel sağlık alanında çalıştı. Farklı şehirlerde gençlerle atölye çalışmalarında buluştu, dünyada bu alanda çalışan insanlarla bir araya geldi. Genelev ziyaretleri yaptı. Nice hikaye biriktirdi. Doğru bilgiyi aktarmanın yanı sıra hayattaki karşılığı ile de ilgilendi. Cinsel sağlık anlatıyorken toplumsal cinsiyet, eleştirel erkeklik, lgbti+ gibi iç içe geçen konularda da kendini geliştirmeye, ezberlerini bozmaya, tabularını yıkmaya çalıştı.

Bu buluşma icin niyeti kendi cinsel varlığımızı keşfetme sürecinde birbirimize ayna olmak, yargısız bir alanda hikayelerimizi paylaşmak, hayal kurmak, dinlemek, şahitlik etmek, küçük bir grupta cinselliği en gerçek haliyle konuşabilir kılmak, farketmek ve çember alanı bize ne sunuyorsa ona güvenmek.

Lütfen 25 Temmuz 23:59’a kadar başvurunuzu tamamlayın.

Bol keyifli ve keşifli başvurular!

Kapak görseli: The Garden of Earthly Delights (Dünyevi Zevkler Bahçesi), Hieronymus Bosch