:::: MENU ::::

İlk “Mutluluk Hikaye”miz

Haziran ortalarıydı, tüm hayatımız Gezi Parkı olmuştu. Haftalardır Eşya Kütüphanesi, aile, arkadaşlar hepsi arka plandaydı. Yavaş yavaş gerçekliğe dönmemiz gerektiğini biliyorduk ama sorgulamalarımız bitmiyordu; “Eşya Kütüphanesi gerçekten işe yarayacak mı? Direniş için yapılacak onca şey var, onlara mı vakit ayırmalı Eşya Kütüphanesi’ne mi? Direniş sadece sokakta mı?”

Tam da bu süreçten geçerken bir gün Facebook sayfamıza bir teşekkür mesajı geldi: “Esya Kutuphanesi ile hayatima mobilken olaylardan seri sekilde haberdar olabilme luksu girdi. Yaklasik onbes gundur Antalyadayim ve Turk milletinin uyanisina esya kutuphanesi sayesinde odunc aldigim netbook sayesinde ucundan kiyisindan katilabiliyorum. Tesekkurler Esya Kutuphanesi! Iyi ki varsiniz..” Kelimenin tam anlamıyla alık alık baktık önce ekrana, sonra birbirimize Aysu’yla. Bir ödünç gerçekleşmişti! Hem de herkesin ilk başta dediği kitap, cd gibi “güvenli” kategoriden de değil, bildiğimiz netbook! Websitemiz en yalın dönemlerinden birini yaşıyordu o dönemde, bize gelen “ödünç istiyorum” ve “ödünç verebilirim” formlarını arka planda biz bir bir eşleştiriyorduk. Yani kimlerin birbiriyle konuştuğunu, kimlerin ödünç alıp verdiğini göremiyorduk. Göz görmeyince gönül de katlanmıyordu ama işte Hande’nin mesajı bizim soru işaretlerimizi sevinç kahkahalarıyla değiştirmişti! İnancımız tazelenmişti.

Hande ve Altuğ sayesinde yazılan bu hikaye, Eşya Kütüphanesi’nin ilk gerçek ödünç hikayesi ve bizim için yeri çok özel. Şu anda netbook Hande’nin annesine geçmiş durumda ve onun ihtiyacı bittiğinde yeniden Eşya Kütüphanesi semalarına dönecek.

Bugün, websitemizden hala ödünç takibi yapamıyoruz ama gelişmekte olan yazılımcı ve tasarımcı ekibimiz tarafından özenle yapılmakta olan yeni websitemizde ödünçleri takip edebileceğimizi umuyoruz. Ama o zamana kadar hikayeleri ellerimizle toplamaya devam ediyoruz. Eşya Kütüphanesi sizin de hayatınıza dokunduysa ve hikayenizi paylaşmak isterseniz, yazılarınızı (ve varsa resimlerinizi) bilgi@esyakutuphanesi.com adresine gönderebilirsiniz! Sizden gelenler bizi çok mutlu ediyor. Yakınlarda yaptığımız ancak burada paylaşmayı atladığımız bir broşürümüzde dediğimiz gibi Kullanıcılar > Vişneli Pasta! İyi ki varsınız!


So, what do you think ?