:::: MENU ::::

Sevgiler, sevgililer, kutlamalar

Sevgililer Günü kavramı sevgiyi ve sevgiliyi onurlandırmak için çok kısıtlı bir zaman sunsa da, günlük yaşamda es geçtiğim bazı anları kutlamak için bahaneleri hep çok sevmişimdir! Sevgili olarak da sadece “romantik ilişkisel kişi”ye değil, sevgimi sunduğum herkesi seçmeye çalışırım her 14 Şubat’ta. Bu vesileyle sevgili ekipdaşlarımın sevgililer gününü kutluyorum, 100 şükür yazısı olmasa da, yaşasın böyle güzel ekipler diyorum!

Peki ya Şubat’la birlikte başlayan ve peşimi bırakmayan reklamlar, kırmızı balonlar, sürekli telefonuma gelen romantik otel teklifleri, sevgilimi etkilemek için almam gerektiği söylenilen o mini elbise ve sevginin ifadesi olarak dayatılan “şu kadarcık bişi”ler ne olacak? Biraz hayal kurarsam yavaş yavaş azalacak, sonra yok olacaklar ve yerlerine sevginin, neşenin, kahkahanın, birlikteliğin ve paylaşımın yüceltildiği bir hayat gelecek güçlü ve zarif adımlarla 🙂 O gün gelene kadar ise bu hayale biraz daha yaklaşmak benim elimde… Veee işte karşınızda Eşya Kütüphanesi’nden sevgililer gününde aşk, neşe ve paylaşımın tadına varmak için 5 öneri:

1- Evde bir kaçamak yarat

Salondaki eşyaları biraz çekiştirip, orta sehpayı kenara koyup açılan yere bir çadır kur! Kamp hep dışarıda olacak değil ya 🙂 İçine yastık yorgan doldurup bir de üzerinden yılbaşı ışıklarını geçirdin mi, sizden keyiflisi yok!

f84536ccc894bba0f88f143ad6e104c3
2- Sevdiğin birine sürpriz yap

Minik bir not ya da mektup yaz kalbinden geçen. Bol bol süsle, çiz, boya. Çaktırmadan yerleştir montunun cebine ya da laptopun arasına. Minik adımlarla sürekli takip edip notu bulduğunda yüzünü görmek için beklerken duyduğun heyecan da kendine hediyen olsun.

3- Oyun günü düzenle

Dilersen çift olarak, dilersen tüm sevilenleri toplayıp oyunlar, kahkahalar ve kucaklaşmalar eşliğinde şahane bir akşam için planlara şimdiden başla!

 4- Kendini şımart

“Herkes kadar sen de kendi sevgi ve şefkatini hakediyorsun.” demiş Buddha. Bu sevgililer gününde biraz kendini şımart, güzel bir kahve koy, kurabiyeler yap ve dergilere gömül keyifle.

5- At kendini sokağa

“Ben yine de süslenip dışarı çıkmak istiyorum” dersen de saçını tara, cicilerini giy ve çık, keyfini çıkar sokakların. Yeni bir şeyler almadan süslenebilmek için de kütüphaneye bir uğra 🙂

Doğruya doğru, biraz reklam kokan bir post oldu ama hayalimdeki dünyada reklam olsa inan ki böyle olurdu 😉 Sevgililer gününüz sevgiyle dolsun! Tüm okuyanlara bir bir sarılmak da benden size hediye olsun ^_^


So, what do you think ?