:::: MENU ::::

Eşya Kütüphanesi UX Weekend’de

Bir önceki haftasonu İTÜ’de yapılan UX Weekend’deydik. Userspots tarafından düzenlenen bu atölyede tasarımcılar, tasarım öğrencileri ve yazılımcılar bir araya gelerek girişimlerin sorunlarına çözümler üretiyorlar. Ayrıca UX Weekend’in yeni ekipler kurma, yeni ortaklar bulma ve yeni fikirler geliştirmek için son derece uygun bir ortam yarattığını da ekleyelim.

Geliştirmekte olduğumuz yeni Eşya Kütüphanesi platformunun kullanıcı dostu olması en başından beri önceliklerimiz arasında. Bir süredir üzerine fazla eğilemediğimiz kullanıcı deneyimi konusunda çalışmak için UX Weekend güzel bir fırsat oluşturdu. Halihazırda üzerinde çalıştığımız websitemiz yerine, gelecek planlarımız arasında bulunan bir mobil uygulama üzerine çalışmayı daha uygun bulduk. Böylece genel işleyişimizi en başından ele alma fırsatımız da oldu. Eşya Kütüphanesi’nin işleyişini yeniden ele alırken özellikle ekip olarak üzerinde fazla çalışamadığımız alanlara daha fazla odaklandık. Sonuç olarak son derece üretken ve keyifli bir haftasonu geçirdik.

Haftasonu boyunca bizimle çalışan Ayhan, Begüm ve Özge’ye çok teşekkür ederiz. Bize çok güzel fikirler verdiler. Bundan böyle Eşya Kütüphanesi topluluğunun bir parçası olmalarını ve yeniden birlikte çalışmayı çok isteriz! 🙂

Bizimle çalışan arkadaşlar dışında da pek çok yeni arkadaş edindik. Eşya Kütüphanesi’ni tanıttık ve uygulamaya dair ileride vereceğimiz kararlarda göz önüne alacağımız faydalı geri dönüşler aldık.

Userspots’a bu güzel etkinlik için teşekkür ederiz 🙂

UX Weekend’den kareler:

Cumartesi günü çalışmaya başlamadan önce UX tasarımı üzerine ufak bir eğitim verildi.

Cumartesi günü çalışmaya başlamadan önce UX tasarımı üzerine ufak bir eğitim verildi.

 

Ekipler problemler üzerine tartışırken.

Ekipler problemler üzerine tartışırken.

 

İlk gün Eşya Kütüphanesi ekibi araştırma konuları üzerine çalışıyor. Ayhan, Özge, Begüm ve Umutcan

İlk gün Eşya Kütüphanesi ekibi olarak daha çok  problemler üzerine tartıştık, fikirler ürettik ve araştırma yaptık.  Ayhan, Özge, Begüm ve Umutcan

 

Pazar günü ekranların taslaklarını tasarlarken. Userspots ekibinden Nur da neler yaptığımızı görmek için yanımıza uğramıştı.

Pazar günü biz ekranların taslaklarını hazırlarken Userspots ekibinden Nur da neler yaptığımızı görmek için yanımıza uğramıştı.

 

Taslaklarımızın son hali. UX Weekend bitti ama biz bu taslaklar üzerinden çalışmaya devam edeceğiz :)

Taslaklarımızın son hali. UX Weekend bitti ama biz bu taslaklar üzerinden çalışmaya devam edeceğiz 🙂


So, what do you think ?