:::: MENU ::::

Yalın girişimcilik

Son zamanlarda belki fark ettiniz, belki gözünüzden kaçtı ama sitemizde bir takım değişiklikler oluyor, bir gün yeni tuşlar ekleniyor, başka bir gün formlar değişiyor. Bu hareketlenmenin nedeni aslında girişimimizin başından beri benimsediğimiz Yalın Girişimcilik (“The Lean Startup” – Eric Lies) modeli. Peki nedir bu?

“Kullanıcı deneyimlerini esas alan Yalın Girişim Kur-Ölç-Öğren (“Build, Measure, Learn”) döngüsü üzerinde çalışır. Bu döngüye kısaca “pivot” denir. Pivot döngüsündeki verimlilik ile eş zamanlı olarak ürün ve kullanıcı geliştirmedeki hızlılık oranına çeviklik (“agility”) denir. Yani mümkün olduğunca erken hata yapmak oldukça iyi bir şeydir. Bu hataları ölçümleyip, ders çıkartmak ve bunun doğrusunu yaparak kullanıcı talebini hızlıca karşılamak gereklidir.” – 2kere2beseder

İşte bu nedenle sizler için en uygun ve kullanışlı olabilecek siteyi yaratma yolu, bol bol denemekten, bazen yanılmaktan ve ufak adımlarla ilerlemekten geçiyor. Bu değişim süreci içerisinde, hoşunuza giden ve gitmeyen kısımları bize aktarmanız, Eşya Kütüphanesi’nin yaratımına katkıda bulunmanız anlamına geldiğinden bizim için çok önemli. Bebek adımlarımızı takip edin ve fikirlerinizi bizimle paylaşın, bu fikri birlikte büyütelim.

Fikir ve önerileriniz için: bilgi@esyakutuphanesi.com


So, what do you think ?